Починається гра у „неосовєтчину”

rabota2.jpgПочинається гра у „неосовєтчину”. А це означає: в країні немає справжньої політичної еліти, здатної запропонувати суспільству свіжі ідеї. За старим совєтським зразком даються довгострокові обіцянки, обґрунтованість яких викликає великий сумнів. Як стара казка про „комунізм для нинішнього покоління”.
У програмі Януковича сказано: „Моя мета – 50 мільйонів громадян України вже до 2010 року”. Процеси відтворення населення вивчає наука демографія, а її представники критично оцінюють таку заяву. Щоби вчасно досягти проголошеної цифри, в українських родинах має бути не менше 4-х дітей. Тільки де ж їм жити, коли житла хронічно не вистачає? Колись КПРС обіцяла кожній совєтській сім’ї квартиру. СССР давно розвалився, не давши обіцяного житла, тепер же кількість безквартирних лише зростає.
Ще одна голосна заява: „Я ґарантую відродження і процвітання українського села”. Невже у сучасних умовах можна відродити традиційне село? Світовий досвід стверджує: звичне село стрімко відходить у минуле, йому на зміну приходять високомеханізовані ферми, а сільське населення у переважній своїй більшості переїжджає у міста. Згадалася „Продовольча програма” КПСС, що також обіцяла процвітання села. Допроцвіталися. У галузі промисловості нині обіцяють підтримку „машинобудування та металургії, хімічної та вугільної промисловості”. Здається, що скопійовано з перших совєтських п’ятирічок – світ розвиває найсучасніші нанотехнології, а українська „еліта” підтримує архаїчну металургію та ву-гільну промисловість допотопних часів.
Нарешті, у новітній програмі „Україна для людей” є дивний пункт про „відродження суворовських училищ і військових ліцеїв”. Суворовські училища створювалися в СССР під час війни за зразком кадетських корпусів царського періоду. Чому ж не братися відразу за відродження оригіналу? І для чого „відроджувати військові ліцеї” нині, коли їх вже створено?
Втім, Партія реґіонів інколи використовує і сучасну термінологію. Але їхні союзники по коаліції, комуністи, продовжують жити позавчорашнім днем. „Відтягнулися по повній” 9 травня, намагаючись приписати всю заслугу в розгромі нацизму товаришу Сталіну та очолюваній ним „рідній комуністичній партії”. Після спорудження запорізького пам’ятника вождю намагаються встановити по-дібний ще й в Одесі. Видно, почуваються абсолютними переможцями над „неопетлюрівцями”. З їхнього боку можна почути, що „націоналісти правили Україною майже двадцять років і цілком розвалили країну”. Невже президент Кучма, який обіймав вищу державну посаду десять років поспіль, є „націоналістом”? А коли КПУ входила до правлячих коаліцій – то також з „націоналістами”? Якщо ж ні, то за власні дії треба відпо-відати самим. Трудящих легко захищати на словах, об’єднуючись з партіями найбагатших капіталістів у правлячу коаліцію. Можна базікати про соціальний захист простого народу, а самим зі смаком скористатися благами, подарованими великим капіталом. Тільки рано чи пізно народ дасть оцінку всім своїм „захисникам”. Про це не слід забувати тим, хто опиняється при владі. Їх обирають прості люди, які прагнуть жити краще, ніж жили за попередньої влади. Коли ж покращення не відбувається, народ активно протестує, в тому числі й голосами на виборах. І не тільки.

0 коментарів “Починається гра у „неосовєтчину””